Profesjonalne skanowanie zdjęć w Katowicach

skanowanie zdjęć KatowiceJak zlecić skanowanie zdjęć z Katowic?

Wystarczy zapakować zdjęcia w kopertę lub paczkę i nadać je na poczcie lub kurierem na nasz adres:

Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków – Digitalizowanie.pl

skanowanie zdjęć Katowice

Do zdjęć przeznaczonych do skanowania należy dodać kartkę z informacją:

Imię i Nazwisko; Numer telefonu; Adres email;

Nasi konsultanci skontaktują się z Państwem od razu po odebraniu przesyłki. W międzyczasie zdjęcia już będziemy digitalizować.

W przybliżeniu: jedno zdjęcie do skanowania = 1zł.

Czym najlepiej wysłać zdjęcia z Katowic?

Z naszego doświadczenia najlepiej sprawdza się jedna z czterech możliwości

logo_serwisKurjerzypaczkomat-dzienPaczkomaty: KRA275
lub IPK4558786
logoFurgonetkalogo_pocztaPoczta Polska

Jak przebiega profesjonalne skanowanie zdjęć z Katowic?

Do podstawowych parametrów techniczno-eksploatacyjnych skanerów należą: rozdzielczość skanowania, format przestrzeni skanowanych do­kumentów, prędkość skanowania, opcja skanowania w kolorze lub w skali szarości, głębia tworzenia barw skanów kolorowych.

Jedną z ról przeprowadzanych przez skaner jest skalowanie analizowanego zdjęcia.

Skalowanie zdjęcia opiera się na programowym powiększaniu albo zmniejszaniu w czasie skanowania analizowanego poprzez skaner obrazu źródłowego czyli zdjęcia.

W czasie zmniejszania nie przekształca się ilość pikseli otrzymanych w ciągu skanowania, modyfikują się tylko rozmiary pikseli.

Przy powiększaniu obrazu rozmiary indywidualnych pikseli mają prawo stać się tak obszerne, iż są widoczne na reprodukowanym obrazie.

Jest to przede wszystkim widoczne na liniach nachylonych pod małym kątem i na krzywoliniowych obrzeżach obrazów np. na łukach powiększonych liter. Zjawisko owo usuwamy, zwiększając rozdzielczość skanowania.

Głębia kodowania barw wyraża poziom bitów opisujących każdy punkt barwy. Dotyczy ona każdej barwy podstawowej i mówi o liczbie odcieni barwy.

Przykładowo przy głębokości kodowania 8 możliwe jest do uzyskania 256 odcieni każdej bar­wy podstawowej w zakresie RGB. Należy zwrócić uwagę, że podawana głębokość kodowania, np. 24, wskazuje, że piksel każdej barwy kluczowej zapisany jest za pomocą 24:3 = 8 bitów. W ten sposób uzyskujemy 256 odcieni każdej z barw na skanowanym zdjęciu i ogólnie ponad 16 milionów odcieni barw.

Szybkość skanowania jest określana przez okres trwania skanowania doku­mentu o formacie A4. W zależności od wielkości zdjęcia prędkość skanowania potrafi być różna.

Powinno się zwrócić atencję, że najczęściej jest podawana w wartościach nie uwzględniających czasów skanowania pierwszego zdjęcia i okresu przetwarzania zeskanowanego obrazu na płytę CD/DVD lub pamięć flash.

Profesjonalne skanowanie zdjęć w Katowicach!

Katowice – miasto na prawach powiatu w południowej Polsce, siedziba władz województwa śląskiego. Jeden z głównych ośrodków Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego i największe pod względem ludności miasto konurbacji górnośląskiej.

Miasto Katowice podzielone jest od 29 września 1997 na 22 dzielnice, zgrupowane w pięciu zespołach:

I. Zespół dzielnic śródmiejskich

1. Śródmieście
4. Os. Paderewskiego – Muchowiec
12. Koszutka
13. Bogucice

II. Zespół dzielnic północnych

7. Załęże
8. Os. Witosa
9. Osiedle Tysiąclecia
10. Dąb
11. Wełnowiec-Józefowiec

III. Zespół dzielnic zachodnich

2. Załęska Hałda-Brynów
5. Brynów-Osiedle Zgrzebnioka
6. Ligota-Panewniki

IV. Zespół dzielnic wschodnich

3. Zawodzie
14. Dąbrówka Mała
15. Szopienice-Burowiec
16. Janów-Nikiszowiec
17. Giszowiec

V. Zespół dzielnic południowych

18. Murcki
19. Piotrowice-Ochojec
20. Zarzecze
21. Kostuchna
22. Podlesie

Według stanu z 2014 w Katowicach funkcjonują następujące placówki muzealne:

Muzeum Śląskie
Muzeum Historii Katowic
Muzeum Historii Komputerów i Informatyki
Muzeum Archidiecezjalne
Muzeum Misyjne OO. Franciszkanów
Muzeum Prawa i Prawników Polskich
Muzeum Nośników Danych
Muzeum Motoryzacji
Muzeum Najmniejszych Książek Świata Zygmunta Szkocnego
Harcerskie Muzeum Etnograficzne
Izba Śląska
Centrum Scenografii Polskiej
Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego
Muzeum Hansa Klossa

Skanowanie zdjęć z Katowic na skanerze płaskim

W skanerze najważniejszym podzespołem jest optyczny zespół skanujący, który mieści oświetlacz, układ optyczny i zestaw urządzeń fotoelektrycznych, zamieniają­cych film na sygnały elektroniczne. Kompleks skanujący przesuwa się w stosunku do anali­zowanego obrazu zapisanego na papierze czy slajdzie. Ze względu na metodę przeprowadzania ruchów systemu skanującego rozróżnia się skanery manualne, rolkowe, płaskie, bębnowe, wielkoformatowe, skanery 3D przedmiotów trójwymiarowych.

Skanery płaskie kreują w najwyższym stopniu rozpowszechnioną rodzinę sprzętów digitalizujących. Użytkowane są w naszej spółce do skanowania zdjęć, slajdów, negatywów, klisz i aktów pisanych. Skanowany dokument umieszczany znajduje się w nich na płaskiej szybie skanującej i przykrywany ekstremalnie białą pokrywą.

W oknie dialogowym, zwykle pod polem skanu pierwotnego, podawana jest także objętość planowanego skanu – wartość pamięci potrzebnej do zapisania pliku otrzymanego po skanowaniu.

Nad polem skanu pierwotnego opublikowane są wskaźniki funkcyjne skanowania, np. zoom, wskaźniki poprawek jasności, ostrości itd.

Operator przeprowadza dwa skanowania: wstępne i główne. Po skanowaniu wstę­pnym zdjęcia, plik zeskanowanego dokumentu pokazuje się w oknie dialogowym na ekranie monitora. Operator musi typować kawałek obszaru skanowania z pełnego obrazu wejściowego, skorygować jego jasność, kontrast, a dodatkowo sformować po raz drugi parametry skanowania ostatecznego.
Skanowanie wstępne można powtarzać wielokrotnie. Dopiero po ustawieniu za­dowalającego obrazu, następuje skanowa­nie kluczowe i przesłanie wytworzonego pliku do pamięci komputera.

Po dokonanym skanowaniu oglądany na ekranie monitora obraz może za pomocą programów aplikacyjnych korygować.
Typowymi funkcjami korygującymi są: wyostrzanie obrazu, niszczenie przebarwień, korekcje barwne całości czy też zaznaczanych elementów obrazu,  zwiększanie lub redukowanie kontrastu, skalowanie obrazu (przycinanie ewentualnie zwiększanie jego wymiarów). W naszym skanerze automatyczne likwi­dowanie zarysowań i uszkodzeń obrazu.