Profesjonalne skanowanie slajdów w Krakowie

Skanowanie slajdów KrakówJak zlecić skanowanie slajdów z Krakowa?

Wystarczy zapakować Slajdy w kopertę lub paczkę i dostarczyć je osobiście na nasz adres:

Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków – Digitalizowanie.pl
Pn-Pt 8:00-18:00
Sob 9:00-14:00

lub zapakować Slajdy w kopertę lub paczkę i nadać je na poczcie lub kurierem na nasz adres:

Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków – Digitalizowanie.pl

Skanowanie slajdów KrakówDo slajdów przeznaczonych do skanowania należy dodać kartkę z informacją:

Imię i Nazwisko; Numer telefonu; Adres email;

Nasi konsultanci skontaktują się z Państwem od razu po odebraniu przesyłki. W międzyczasie Slajdy już będziemy digitalizować.

W przybliżeniu: jeden slajd do skanowania = 1zł.

Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem (Klik)

Czym najlepiej wysłać Slajdy z Krakowa?

Z naszego doświadczenia najlepiej sprawdza się jedna z czterech możliwości

KurjerzyPaczkomaty: KRA275
lub IPK4558786
FurgonetkaPoczta Polska

Gdzie skanowano w Krakowie?

 • Uniwersytet Jagielloński , ul. Gołębia 24, 31-007 Kraków, woj. małopolskie
  • Slajdy i filmy w rolkach dla digitalizacji archiwaliów na potrzeby Instytutu Etnologii i Antropologii Kulturowej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Kraków
  • Digitalizacja zbiorów specjalnych, w tym głęboko zszytych czasopism starodrucznych o ograniczonym kącie otwarcia.
 •  Muzeum Narodowe w Krakowie , Al. 3-go Maja 1, 30-062 Kraków, woj. małopolskie
  • Postprodukcja, montaż nieliniowy filmów i obróbka graficzna zdigitalizowanych obiektów.
  • Digitalizacja i mikrofilmowanie zbiorów rękopiśmiennych i drukowanych. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu: Cyfrowe dziedzictwo kulturowe – stworzenie platformy digitalizacji zbiorów muzealnych w regionie Małopolski. Digitalizacja i mikrofilmowanie obejmie ok. 207 183 stron zbiorów drukowanych i rękopiśmiennych.
  • Cyfrowe dziedzictwo kulturowe – stworzenie platformy digitalizacji zbiorów muzealnych w regionie Małopolski. Projekt współfinansowany jest ze środków Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Oś Priorytetowa: 1. Warunki dla rozwoju społeczeństwa opartego na wiedzy Numer i nazwa Działania: 1.2. Rozwój społeczeństwa informacyjnego. Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
  • Budowa infrastruktury digitalizacyjnej dla kultury w sieci
  • Wykonanie i obróbka zdjęć na potrzeby digitalizacji numizmatów oraz opracowanie i wykonanie interaktywnej prezentacji i wygaszaczy ekranu. Wykonanie fotografii eksponatów numizmatycznych i obróbka graficzna wykonanych przez Wykonawcę oraz dostarczonych przez Zamawiającego fotografii na potrzeby prezentacji.
  • Planowana Digitalizacja w ramach projektu obejmujących kolekcję rękopisów i książek oraz mebli i pamiątek z kolekcji związanych z Józefem Czapskim oraz jego siostrą Marią Czapską.
  • Konserwacja 2040 negatywów szklanych pochodzących z końca XIX i pocz. XX w. o tematyce związanej z regionem Małopolski. Typowane do konserwacji najcenniejsze szklane negatywy mają dużą wartość dokumentacyjną, historyczną jak i ikonograficzną (stanowiąc niejednokrotnie jedyny dokument zachowania zaginionych czy zniszczonych w trakcie wojen obiektów). Kolekcja pochodzi z 4 instytucji uczestniczących w projekcie Krajobraz Małopolski na szklanych negatywach: 1. Muzeum Narodowego w Krakowie, 2. Muzeum Tatrzańskiego im. Dra Tytusa Chałubińskiego w Zakopanem, 3. Muzeum w Chrzanowie im. Ireny i Mieczysława Mazarakich, 4. Muzeum Regionalnego w Myślenicach – Dom Grecki. Zabiegi konserwatorskie mają na celu usunięcie przed digitalizacją wszelkich wad widocznych na nośnikach transparentnych zarówno zanieczyszczeń, jak i uszkodzeń mechanicznych i innych, powodujących ryzyko skaz na obrazie cyfrowym. Zamówienie realizowane jest w ramach projektu Krajobraz Małopolski na szklanych negatywach. Projekt jest współfinansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Kultura+, Priorytet Digitalizacja.
  • Wykonanie portalu internetowego do prezentacji zdigitalizowanych zasobów muzealnych.
 •  Muzeum Armii Krajowej w Krakowie im. Gen. Emila Fieldorfa „Nila” , ul. Wita Stwosza 12, 30-965 Kraków
  • Zaprojektowanie i wykonanie stałej ekspozycji, projekt i realizacja elementów identyfikacji wizualnej w przestrzeniach wystaw czasowych, sporządzenie projektu wykonawczego a także specyfikacji technicznych wykonania robót budowlanych i digitalizacji zbiorów. Zakres opracowań projektowych obejmuje całość stałej wystawy wraz z niezbędnymi opracowaniami branżowymi oraz ze szczegółowym scenariuszem wystawy, projektem identyfikacji wizualnej, projektem grafiki, opracowaniem zbiorów do celów ekspozycji.
  • Zdigitalizowanie zdjęć w ilości 739 szt. i dokumentów przeznaczonych na ekspozycję stałą oraz wirtualną na stronie internetowej Muzeum.
 • Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie , ul. Józefitów 16, 30-045 Kraków, woj. małopolskie
  • Masowe przechowywanie danych dla Muzeum Historii Fotografii im. Walerego Rzewuskiego w Krakowie. Projekt jest współfinansowany ze środków Programu Wieloletniego Kultura +, w ramach wieloletniego Programu Rządowego Kultura +/Digitalizacja.
 • Archiwum Państwowe w Krakowie , ul. Sienna 16, 30-960 Kraków, woj. małopolskie
  • Digitalizacja zbiorów Archiwum Państwowego w Krakowie wraz z dostawą, nośników do przechowywania zdigitalizowanych zbiorów. Wielkość zamówienia Digitalizacji poddanych zostanie łącznie 119 198 stron dokumentów różnego typu i formatu, w tym zbiory historyczne zszyte i oprawne oraz pojedyncze dokumenty w tym mapy i dokumentacja techniczna.
 • Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie , Al. Jana Pawła II 39, 30-969 Kraków
  • Restauracja i konserwacja jedynego zachowanego na świecie samolotu LWD ŻURAW. Zabiegi konserwatorskie będą realizowane w zgodzie z dobrymi praktykami w zakresie opracowywania i ewidencjonowania zbiorów, w tym m.in. standardami digitalizacji obiektu – cały proces zostanie udokumentowany fotograficznie, a zdjęcia odrestaurowanego samolotu zostaną udostępnione niezależnej podstronie witryny internetowej MLP.
 • Akademia Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, Plac Matejki 13, 31-157 Kraków
  • Digitalizacja obiektów zabytkowych
 • Zamek Królewski na Wawelu – Państwowe Zbiory Sztuki, Wawel 5, 31-001 Kraków
  • Digitalizacja wybranych zbiorów, przygotowanie interaktywnych prezentacji multimedialnych i filmów, wizualizacji oraz gier o charakterze promocyjno-dydaktycznym na potrzeby wirtualnego muzeum i Sali edukacyjnej
 • Ośrodek Dokumentacji Sztuki Tadeusza Kantora „Cricoteka”, ul. Szczepańska 2, 31-011 Kraków, woj. małopolskie
  • Wykonanie prezentacji treści audiowizualnych dla potrzeb wystawy stałej Tadeusza Kantora z kolekcji Cricoteki; b. digitalizacja i obróbka cyfrowa materiału filmowego oraz fotografii
 • Instytut Zootechniki – Państwowy Instytut Badawczy, ul. Sarego 2, 31-047 Kraków, woj. małopolskie
  • Digitalizacja dokumentów.
 • Instytut Farmakologii Polskiej Akademii Nauk w Krakowie , ul. Smętna 12, 31-343 Kraków
  • Wdrożenie elektronicznego systemu redagowania i produkcji czasopisma Pharmacological Reports umożliwiającego jego szybką i zautomatyzowaną dystrybucję oraz digitalizację archiwum.

Profesjonalne Skanowanie zdjęć w Krakowie

Skanowanie zdjęć KrakówJak zlecić skanowanie zdjęć z Krakowa?

Wystarczy zapakować zdjęcia w kopertę lub paczkę i dostarczyć je osobiście na nasz adres:

Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków – Digitalizowanie.pl
Pn-Pt 8:00-18:00
Sob 9:00-14:00

lub zapakować zdjęcia w kopertę lub paczkę i nadać je na poczcie lub kurierem na nasz adres:

Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków – Digitalizowanie.pl

Skanowanie zdjęć KrakówDo zdjęć przeznaczonych do skanowania należy dodać kartkę z informacją:

Imię i Nazwisko; Numer telefonu; Adres email;

Nasi konsultanci skontaktują się z Państwem od razu po odebraniu przesyłki. W międzyczasie zdjęcia już będziemy digitalizować.

W przybliżeniu: jedno zdjęcie do skanowania = 1zł.

Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem (Klik)

Czym najlepiej wysłać zdjęcia z Krakowa?

Z naszego doświadczenia najlepiej sprawdza się jedna z czterech możliwości

logo_serwisKurjerzypaczkomat-dzienPaczkomaty: KRA275
lub IPK4558786
logoFurgonetkalogo_pocztaPoczta Polska

Jak przebiega profesjonalne skanowanie zdjęć z Krakowa?

Jednym z aspektów obróbki skanowanych zdjęć jest fakt, że za pomocą narzędzi dostępnych w programach graficznych można się pozbyć wielu problemów będących zmorą fotografów – takich jak zadrapania na odbitkach czy niechciane elementy w kompozycji zdjęcia.

Rekonstrukcja w naszej firmie to automatyczne i udoskonalone pozbywanie się plamek i kurzu na zdjęciu. Czasami skanowanie pozostawia ryskich na zdjęciach, a te ujawniają się przy przeglądaniu zdjęć. Podobnie kurz i pyłek na oryginałach mogą pozostawiać na skanach zdjęć ślady.

Rekonstrukcja czyli poprawianie uszkodzeń mechanicznych. Sędziwe bądź silnie znoszone fotografie częstokroć posiadają pęknięcia i szczeliny spowodowane zgięciem albo rozdarciem. Z takowych zniszczonych zdjęć można co najmniej otrzymać przyzwoite skany zdjęć dalece przewyższające oryginały.

Zdarza się, iż zachwycające zdjęcie posiada jakąś wadę. Kiedy przedmioty znajdujące się w tle wydają się związane z obiektami na głównym planie, powstaje przykry rezultat określany mianem zlewaniem się szczegółów obrazu. W takim wypadku stosujemy rekonstrukcję przez wymazywanie zbędnych detalów.

Profesjonalne skanowanie zdjęć w Krakowie!

Kraków – miasto położone w południowej Polsce nad Wisłą, drugie w kraju pod względem liczby mieszkańców[1][5] i powierzchni[1], stolica Polski do 1795 r. i miasto koronacyjne oraz nekropolia królów Polski, od 1000 roku nieprzerwanie stolica diecezji krakowskiej (jednej z pięciu w ówczesnej Polsce), a od 1925 archidiecezji i metropolii, od odzyskania niepodległości w 1918 r. miasto wojewódzkie (od 1998 r. siedziba władz województwa małopolskiego), jest także centralnym ośrodkiem metropolitalnym aglomeracji krakowskiej i Krakowskiego Obszaru Metropolitalnego. W zapisach historycznych Kraków jest uznawany za główne miasto historycznej Małopolski. Leży na obszarze Bramy Krakowskiej, Niecki Nidziańskiej i Pogórza Zachodniobeskidzkiego.

Więcej informacji znajdziesz pod tym linkiem (Klik)

Dzielnica I Stare MiastoDzielnica II GrzegórzkiDzielnica III Prądnik Czerwony
 • Kazimierz
 • Kleparz
 • Nowe Miasto
 • Nowy Świat
 • Piasek
 • Stare Miasto
 • Stradom
 • Warszawskie
 • Wawel
 • Dąbie
 • Grzegórzki
 • Kazimierz
 • Olsza
 • Osiedle Oficerskie
 • Wesoła
 • Olsza
 • Olsza II
 • Prądnik Czerwony
 • Rakowice
 • Śliczna
 • Ugorek
 • Warszawskie
 • Wieczysta
 • Osiedle Gotyk
Dzielnica IV Prądnik BiałyDzielnica V KrowodrzaDzielnica VI Bronowice
 • Azory
 • Bronowice Wielkie
 • Górka Narodowa
 • Górka Narodowa Wschód
 • Górka Narodowa Zachód
 • Osiedle Krowodrza Górka
 • Osiedle Witkowice Nowe
 • Prądnik Biały
 • Tonie
 • Witkowice
 • Żabiniec
 • Cichy Kącik
 • Czarna Wieś
 • Krowodrza
 • Łobzów
 • Miasteczko Studenckie AGH
 • Nowa Wieś
 • Bronowice Małe
 • Bronowice Małe Wschód
 • Mydlniki
 • Osiedle Bronowice Nowe
 • Osiedle Widok Zarzecze
Dzielnica VII ZwierzyniecDzielnica VIII DębnikiDzielnica IX Łagiewniki-Borek Fałęcki
dawne wsie:

 • Bielany
 • Chełm
 • Olszanica
 • Półwsie Zwierzynieckie
 • Przegorzały
 • Wola Justowska
 • Zwierzyniec
  • osiedle: Salwator
 • Zakamycze

dawne wsie:

 • Bodzów
 • Dębniki
 • Kobierzyn
 • Koło Tynieckie
 • Kostrze
 • Ludwinów
 • Podgórki Tynieckie
 • Pychowice
 • Sidzina
 • Skotniki
 • Tyniec
 • Zakrzówek

osiedla:

 • Kapelanka
 • Mochnaniec
 • Osiedle Europejskie
 • Osiedle Interbud
 • Osiedle Kolejowe
 • Osiedle Panorama
 • Osiedle Podwawelskie
 • Osiedle Proins
 • Ruczaj
 • Osiedle Ruczaj-Zaborze
 • Borek Fałęcki
 • Łagiewniki
 • Osiedle Cegielniana
 • Osiedle Zaułek Jugowicki
Dzielnica X SwoszowiceDzielnica XI Podgórze DuchackieDzielnica XII Bieżanów-Prokocim
Jednostka pomocnicza niższego rzędu: Osiedle Uzdrowisko Swoszowice

 • Bania
 • Barycz
 • Jugowice
 • Kliny Borkowskie
 • Kliny Zacisze
 • Kosocice
 • Lusina
 • Łysa Góra
 • Opatkowice
 • Rajsko
 • Siarczana Góra
 • Soboniowice
 • Wróblowice
 • Zbydniowice
 • Kurdwanów
 • Kurdwanów Nowy
 • Osiedle Piaski Nowe
 • Osiedle Podlesie
 • Piaski Wielkie
 • Wola Duchacka
 • Wola Duchacka Wschód
 • Wola Duchacka Zachód
 • Bieżanów
 • Bieżanów Kolonia
 • Kaim
 • Łazy
 • Osiedle Bieżanów Nowy
 • Osiedle Kolejowe
 • Osiedle Medyków
 • Osiedle Na Kozłówce
 • Osiedle Nad Potokiem
 • Osiedle Parkowe
 • Osiedle Nowy Prokocim
 • Osiedle Złocień
 • Prokocim
 • Rżąka
Dzielnica XIII PodgórzeDzielnica XIV CzyżynyDzielnica XV Mistrzejowice
 • Łutnia
 • Mateczny
 • Płaszów
 • Podgórze
 • Przewóz
 • Rybitwy
 • Zabłocie
 • Czyżyny
 • Łęg
 • Osiedle 2 Pułku Lotniczego
 • Osiedle Akademickie
 • Osiedle Dywizjonu 303
 • Batowice
 • Dziekanowice
 • Mistrzejowice
 • Osiedle Bohaterów Września
 • Osiedle Kombatantów
 • Osiedle Mistrzejowice Nowe
 • Osiedle Oświecenia
 • Osiedle Piastów
 • Osiedle Srebrnych Orłów
 • Osiedle Tysiąclecia
 • Osiedle Złotego Wieku
Dzielnica XVI BieńczyceDzielnica XVII Wzgórza KrzesławickieDzielnica XVIII Nowa Huta
 • Bieńczyce
 • Osiedle Albertyńskie
 • Osiedle Jagiellońskie
 • Osiedle Kalinowe
 • Osiedle Kazimierzowskie
 • Osiedle Kościuszkowskie
 • Osiedle Na Lotnisku
 • Osiedle Niepodległości
 • Osiedle Przy Arce
 • Osiedle Strusia
 • Osiedle Wysokie
 • Osiedle Złotej Jesieni
 • Grębałów
 • Kantorowice
 • Krzesławice
 • Lubocza
 • Łuczanowice
 • Dłubnia (Kraków)
 • Osiedle Na Stoku
 • Osiedle Na Wzgórzach
 • Wadów
 • Węgrzynowice
 • Zesławice
 • Błonie
 • Branice
 • Osiedle Centrum A
 • Osiedle Centrum B
 • Osiedle Centrum C
 • Osiedle Centrum D
 • Osiedle Centrum E
 • Chałupki
 • Chałupki Górne
 • Cło
 • Górka Kościelnicka
 • Holendry
 • Kopaniny
 • Kościelniki
 • Kujawy
 • Mogiła
 • Nowa Huta
 • Nowa Wieś
 • Osiedle Górali
 • Osiedle Handlowe
 • Osiedle Hutnicze
 • Osiedle Kolorowe
 • Osiedle Krakowiaków
 • Osiedle Lesisko
 • Osiedle Młodości
 • Osiedle Na Skarpie
 • Osiedle Ogrodowe
 • Osiedle Słoneczne
 • Osiedle Sportowe
 • Osiedle Spółdzielcze
 • Osiedle Stalowe
 • Osiedle Szklane Domy
 • Osiedle Szkolne
 • Osiedle Teatralne
 • Osiedle Urocze
 • Osiedle Wandy
 • Osiedle Willowe
 • Osiedle Zgody
 • Osiedle Zielone
 • Piekiełko
 • Pleszów
 • Przylasek Rusiecki
 • Przylasek Wyciąski
 • Ruszcza
 • Stryjów
 • Wola Rusiecka
 • Wolica
 • Wróżenice
 • WyciążeSkanowanie zdjęć z Krakowa kolejny etap

Skanowanie zdjęć z Krakowa kolejny etap

Ażeby generować piękne skany bez skaz, konieczne jest utrzymywa­nie w czystości przestrzeni szklanych.

Skaner powinno się stale przed zaczęciem skanowania wymazywać środkiem do mycia szyb. Wszelka skaza – taka jak pył bądź pęknięcie szybki lub rysy znajdujące się na przestrzeni blatu szklanego – stanie się widoczna na skanie zdjęcia.

Zawsze wykonujemy ścieranie pyłku pędzlem albo wydmuchiwanie go za pomocą sprężonego powietrza.

Uży­wanie przez nas rusztowań montażowych do zapobiegania kontaktowi zdjęć ze szkłem pomaga podtrzymać ich ostrość i usuwać wzorce interferencyjne.

Wskazane wydaje się dodatkowo skalibrowanie ekranu komputera- dzięki temu manualne przetwa­rzanie zdjęć w aplikacji będzie odbywało się na wier­niejszej kopii oryginału, a przeto będzie dodatkowo skutkowało le­piej zbalansowanymi barwami skanów.