Zadowalające efekty rekonstrukcji zdjęć – usuwanie szumu ze zdjęć

Usuwanie szumu Skanowanie zdjęć w Krakowie

Dobra robota powinna być podparta na solidnych fundamentach

Spis treści:

  1. Od skanowani do rekonstrukcji zdjęć.
  2. Jak wiele? Rekonstrukcja zdjęć w praktyce.
  3. Zasady rekonstrukcji zdjęć.
  4. Jak zlecić rekonstrukcję zdjęć?

Od skanowani do rekonstrukcji zdjęć

Oglądając powyższe zdigitalizowane zdjęcie, którego jeszcze nie dosięgła rekonstrukcja widzimy, że jest ono dobrym źródłem pod naszą pracę. Twarz chłopca pośrodku (prawdopodobnie mój dziadek św.p. Alojzy) jest tak wyraźna i ma w sobie tyle przekazu uczuć chłopca, że wykonujący zdjęcie fotograf z pewnością załączał odbitkę negatywu do swojego portfolio (btw. skanowanie negatywów jest moim ulubionym zajęciem). Zdziwienie na twarzy świeżo upieczonego komunisty mówi wiele o tym co przeżywał, pewnikiem jeszcze przez kilka dni marzył, jak sam zostanie fotografem i będzie robił najlepsze zdjęcia. Przy okazji zwrócę uwagę na ubiór chłopaków na zeskanowanym zdjęciu. Spodnie niby do garnituru a jednak typu 3/4, prawdopodobnie nie są pierwszy raz fotografowane na nogach komunistów tej wiosce.

Jak wiele? Rekonstrukcja zdjęć w praktyce.

Zawsze gdy zaczynam od retuszu zdjęcia i pozbywam się największych wad, tj.: kadruje fotografie, poprawiam kolory, wyostrzam, przyciemniam i wypełniam brakujące fragmenty zastanawiam się kiedy nadejdzie czas ręcznej redukcji szumu. Tak, szum redukujemy ręcznie dlatego, że wg. mnie fotografia lepiej wygląda na większości platform do wyświetlania.

Zasady rekonstrukcji zdjęć.

Zawsze pojawia się pytanie zasadnicze ileż można tak ręcznie usuwać szum ze zdjęcia? … robię to do momentu gdy mam ochotę na drugą kawę lub gdy mam obowiązki domowe a zazwyczaj gdy zdjęcie wygląda już dobrze na oko. Dlaczego zatem pracujemy komercyjnie i robimy naszą pracę na oko? oczywiście dlatego, że skanowane zdjęcia muszą wyglądać dobrze dla klienta a nie na rachunku. Każdy kto ma przed oczami oryginalne papierowe zdjęcie a na 50calowym ekranie widzi fotografię po naszym retuszu, wie jaką wartość miała nasza praca. Oczywiście też mamy wewnętrzne procedury np. co zrobić i ile z jakim zdjęciem i deformacją ale szum usuwamy na oko. Czy na zdjęciu powyżej można było usunąć więcej szumu? ależ oczywiście, mogłem jeszcze posiedzieć nad nim 5 minut jak i 2 godziny ale procentowo największy efekt wywarły inne praktyki. Odpowiedź na pytanie ile jeszcze popracować nad szumem jest prosta… tyle byś nie wstydził się pokazać skanowanego zdjęcia szerszej publiczności.

 

Fotografia – wykonana w okolicach miejscowości Przystajń, skanowanie fotografii w Krakowie na ulicy Batorego 25.

Jak zlecić rekonstrukcję zdjęć?

Chcesz zlecić wykonanie skanowania zdjęć,slajdów lub negatywów? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 12 632 70 99
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

2

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB