Digitalizowanie.pl radzi – Jak przygotować klisze do skanowania?

Skanowanie klisz to czynność która mimo najlepszych chęci nie wykonamy w domu na klasycznym skanerze lub urządzeniu wielofunkcyjnym (skaner+ksero+drukarka). Na rynku istnieje wiele urządzeń bądź wtyczek dedykowanych do negatywów.

Spis treści:

  1. Po co zlecać klisze do skanowania?
  2. Jak przygotować klisze do skanowania.
  3. Jakość pracy nad kliszami do skanowania.
  4. Klisza do skanowania – najlepsza matryca wspomnień.
  5. Jak zlecić skanowanie klisz?

 

Po co zlecać klisze do skanowania?

Zakup takowych wiąże się z dodatkowymi kosztami, często nie małymi a my dalej przy zakupie nie mamy pewności czy sprzęt jest odpowiedniej jakości i czy będzie służył nam wielokrotnie.

Dlatego najlepiej skanowanie negatywów zlecić profesjonalistom.

Jak przygotować klisze do skanowania

Ale jak przygotować kliszę negatywową do skanowania?

Możecie ją dostarczyć w formie oryginalnej czyli całego rulonika, najlepiej jeśli będzie zapakowana w pojemnik dedykowany do klisz. Może być też pocięta na 6 klatkowe paski i wsadzona do zabezpieczających jest specjalnych koszulek. Jeśli nie posiadacie ani pojemnika ani specjalnych koszulek najlepiej będzie zabezpieczyć kliszę umieszczając ją w koszulce, kopercie lub worku strunowym. Pamiętajcie ,że każdy kontakt z naszymi „tłustymi” paluszkami 😉 zostawia na kliszach i negatywach odciski. Może nie widoczne na pierwszy rzut oka ale przy tak wysokiej rozdzielczości skanowania każdy okruszek będzie widoczny.

Jakość pracy nad kliszami do skanowania

Oddając nam klisze do skanowania macie pewność ,że będzie ona oczyszczona z zabrudzeń a praca nad nią będzie odbywać się przy zachowaniu wysokich standardów czystości (rękawice ochronne, powietrze sprężone do usuwania zanieczyszczeń.)

Klisza do skanowania – najlepsza matryca wspomnień

Gwoli ścisłości klisza jest to matryca w naszych czasach przypominająca plastikowy rulonik na który aparat nanosi obraz. Natomiast negatyw czyli dokładnie klisza negatywowa  jest to klisza już po wywołaniu, która nie niszczy się przy wystawieniu na światło i można ją śmiało skanować lub ponownie wywołać.

Jeśli macie w domu klisze nie czekajcie na specjalną okazję! Już teraz możecie drogą pocztową lub kurierską zapakować wszystkie klisze i zrobić prezent dla całej rodziny!

Jak zlecić skanowanie klisz

Chcesz zlecić wykonanie skanowania zdjęć? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

 

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 12 632 70 99
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

skanowanie zdjęć

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB