Naprawa zdjęć czyli kadr, kolory i sporo czasu;)

Naprawa zdjęć inaczej rekonstrukcja

Czasami stare zdjęcia wymagają więcej czasu na doprowadzenie ich do stanu użytkowego. Często nie wynika to z faktu, że zdjęcie jest stare lecz dlatego, że zostało źle potraktowane.

Spis treści:

  1. Przykład rekonstrukcji zdjęcia.
  2. Cierpliwość do rekonstrukcji zdjęć.
  3. Rekonstrukcja zdjęć – przykłady naprawy zdjęć.
  4. Jak zlecić rekonstrukcję zdjęć?

 

Przykład rekonstrukcji zdjęcia

Poniżej zamieszczam przykład skanowanej fotografii gdzie jedna z twarzy została zamalowana czymś w rodzaju flamastra. Zwykle jest to przypadek (część obrazu jest poplamiona) jednak w tym przykładzie czuć było już mając zdjęcie w ręku, że ewidentnie w tym miejscu ktoś użył siły, naciskając twardym rylcem i z sukcesem wyrył wgłębienia na starym zdjęciu.

Cierpliwość do rekonstrukcji zdjęć

Nic tak jednak nie cieszy grafika komputerowego który zajmuje się rekonstrukcją zdjęć jak odzyskanie zmasakrowanej części zdjęcia. W naszym postępowaniu nie przekopiowaliśmy twarzy od innej osoby aby po prostu wypełnić puste pole ale cierpliwie odzyskiwaliśmy oryginalną postać (nie zawsze się da). Tylko dzięki faktowi, że osoba która chciała ze zdjęcia usunąć czarną owce lub znienawidzoną przez siebie ciotkę/sąsiadkę etc. nie zrobiła swojej pracy dokładnie. Dzięki digitalizacji fotografii a następnie poddaniu jej rekonstrukcji zrobiliśmy to co jeszcze 50 lat temu (prawdopodobnie wtedy wykonano kilka ręcznych poprawek na fotografii) nikomu nie przyszło do głowy! Sukces pełną gębą;)

Skanowanie Negatywów

W tym przypadku nie istnieje ryzyko, że ktoś zamaże jedną z postaci lub niechciany element tła, zwykle pod groźbą uszkodzenia całego negatywu lub slajdu złośliwe osoby odpuszczają sobie ten niecny proceder. Czasami oczywiście opór i duma biorą górę i taki negatyw zostaje wycięty z rolki ale to też tylko przez osoby które wiedzą, że umiejętne cięcie nożyczkami po kliszy nie robi jej szkód.

Rekonstrukcja zdjęć – przykład naprawy zdjęć

Podczas rekonstrukcji fotografii byłem bardzo ciekaw, czy ktoś zlokalizuje twarze które były nieczytelne ale dzięki zwinnym palcom i sprawnemu oku przywróciłem je do jako takiego stanu. Poniżej znajdziemy skanowane zdjęcie z Krakowa, jeśli najedziemy na nie myszą to pojawi nam się oryginał jednak proszę tego nie robić od razu tylko zwrócić chwilę uwagi.

UWAGA!!! Zanim najedziesz kursorem na fotografię – wytypuj 3 twarze których nie było na oryginalnej fotografii!!!

Skanowanie fotografii

Jak zlecić rekonstrukcję zdjęć?

Chcesz zlecić wykonanie skanowania zdjęć,slajdów lub negatywów? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 12 632 70 99
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

2

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB