Skanowanie zdjęć z rodzinnego albumu – Protezy pamięci?!

Skanowanie zdjęć rodzinnych

Pamiętać trzeba ,że papier to bardzo nietrwały materiał, dlatego jeśli boicie się o swoje stare zdjęcia zapraszamy zrobić krok w nową technologię. Najbardziej satysfakcjonująca praca to ta najbardziej wymagająca, dlatego wszystkie wręcz zabytkowe fotografie jak i te uszkodzone są przez nas szczególnie traktowane poprzez rekonstrukcje fotografii.
Spis treści:
1. Skanowanie zdjęć, przechowywanie danych a nauka.
2. Od skanowania zdjęć do rodzinnego albumu.
3. Skanowanie zdjęć w rękach profesjonalistów.
4. Jak zlecić skanowanie zdjęć?

Skanowanie zdjęć, przechowywanie danych a nauka

„Dziś mamy masę protez pamięci, właściwie wszystko można umieścić w cyfrowych chmurach, które będą przechowywać dane tak długo, jak długo będą istniały serwery. Zapamiętywanie skomplikowanych rzeczy w życiu codziennym przestało być potrzebne” – mówi prof. Jerzy Vetulani, znany psychofarmakolog, neurobiolog i biochemik.
Może słowo „proteza” nie jest zbyt pozytywnie nacechowane jednak w tym przypadku zmienia znaczenie. Proteza pamięci nie zastępuje nam czegoś brakującego lecz rozszerza nasze możliwości na niezbadane jeszcze przez człowieka pola. Warto w dzisiejszym przeładowanym informacjami świecie umieć je segregować jak i dbać o nie.

Od skanowania zdjęć do rodzinnego albumu

Proces integracji z światem cyfrowym to nic strasznego, wystarczy mieć dobrych przewodników. Jako pokolenie młodych ludzi chętnie „sprzedamy” parę sztuczek. Jeśli gromadzenie bieżących danych,dokumentów czy akt w formie plików pamięci komputerowej jest rzeczą spopularyzowaną to dbanie o starsze i tym samym cenniejsze dokumenty jeszcze nie weszło nam w krew. Ile razy zastanawialiście się gdzie jest rodzinny album? Albo komu z rodziny pożyczyliście stare fotografie jak prezent które nie wróciły?

Skanowanie zdjęć w rękach profesjonalistów

Z misją jak i usługą przychodzimy MY – specjaliści od skanowania zdjęć. Nie ma nic cenniejszego niż wspomnienia, a te najłatwiej przywołać przeglądając stare fotografie w gronie najbliższych. Jednak żeby służyły kolejnym pokoleniom to trzeba je dobrze zabezpieczyć a korzystać najlepiej z cyfrowych kopii, nie będzie też problemu z ich  późniejszym „oddaniem” ;).

P.S: Zachęcamy do przeczytania całego wywiadu z prof. Jerzym Vetulanim – naszym krakowskim uczonym o światowej sławie -> http://kobieta.interia.pl/gwiazdy/wywiady/news-jerzy-vetulani-dobra-pamiec-jest-jak-rozdrapywanie-ran,nId,1848348#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Jak zlecić skanowanie zdjęć?

Chcesz zlecić wykonanie skanowania zdjęć,slajdów lub negatywów? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 12 632 70 99
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

2

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB