Rodzaje skanerów – słów kilka o typach skanerów

Rodzaje skanerów są bardzo zróżnicowane, od bardzo specjalistycznych których koszty sięgają dziesiątek tysięcy złotych po domowe i kompaktowe urządzenia wielofunkcyjne o cenie ok. 300 zł

Spis treści:

  1. Rodzaje skanerów a skanowanie klisz.
  2. Jakie skanery wykorzystywać do skanowania klisz.
  3. Najlepszy skaner do skanowania klisz.
  4. Jak zlecić skanowanie klisz.

 

Rodzaje skanerów a skanowanie klisz

Pierwsza grupa, nam zwykłym śmiertelnikom obca to skanery bębnowe, używane do „przemysłowego” skanowania . Są to wielkie urządzenia na których rolkę nawijany jest obraz lub matryca przygotowana do wydruku. Skanery te mogą dostarczać pliki o bardzo wysokiej jakości, niezbędne do tworzenia dużych i skomplikowanych projektów. Ceny takich skanerów zaczynają się od 10 tyś. złotych!

Druga popularna grupa to skanery „prepress” czyli niezbędne urządzenia do tworzenia grafik np. w okładkach gazet, wysokonakładowych drukach czw ysokobudżetowych projektach. Przeważnie posiadają one dużą powierzchnie skanowania np. 1mx1m. Są one nadal dostępne dla wąskiej grupy odbiorców, która w pełni może wykorzystać ich możliwości skanowania.

Jakie skanery wykorzystywać do skanowania klisz

Kolejna grupa to urządzenia typu „wszystko w jednym”. Są to przeważnie szeroko dostępne drukarki/ksera/skanery które przy małych kosztach mogą zaspokoić podstawowe potrzeby użytkownika domowego. Ich możliwości są ograniczone, koszty eksploatacji nastawione na zysk firmy dystrybucyjnej ale jakość skanowania jest jak najbardziej wystarczająca dla przeciętnego kowalskiego.

I grupa która wymienimy ostatnią, czyli skanery płaskie. Nasze ulubione 🙂 ich podstawowe zalety to: duża ilość różnego rodzaju materiałów jakie można zeskanować, względnie duża powierzchnia skanowania, możliwość skanowania obiektów 3d, precyzyjne wyrównanie obiektu skanowanego, uczciwy stosunek ceny do jakości oraz wiele innych.

Najlepszy skaner do skanowania klisz

Nasz sprzęt, czyli skaner płaski wysokiej klasy jest wykorzystywany do skanowania Waszych starych fotografii! Sprawdza się znakomicie a w połączeniu z naszą pasją do digitalizowania daje uśmiech na twarzy całym pokoleniom 🙂

 

Próbki naszej pracy znajdziecie na – >http://digitalizowanie.pl/skanowanie-zdjec/

 

 

Jak zlecić skanowanie klisz

Chcesz zlecić wykonanie skanowania zdjęć? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

 

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 12 632 70 99
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

dziewczynka

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB