Skanowanie fotografii – czy warto? rekonstrukcja zdjęć przez usuwanie rys – to się opłaca!

Dzisiejszy wpis jest o tym, czy warto skanować stare zdjęcia?

Skanowanie starych fotografii i retusz

 Spis treści:

  1. Od rekonstrukcji zdjęć do rodzinnej atmosfery.
  2.  Skanowanie, rekonstrukcja zdjęć – proste i zaskakujące.
  3. Rekonstrukcja zdjęć kluczem do historii.
  4. Jak zlecić rekonstrukcję zdjęć?

 

 

Od rekonstrukcji zdjęć do rodzinnej atmosfery

Co roku jeżdżę na 3 tygodniowe autostopowe wakacje, co roku strzelam setki fotek i co roku pokazuje obce kraje jak Albania czy Finlandia moim bliskim. Jest to jedyna okazja w moim życiu gdy mogę zebrać wszystkich domowników w jednym pomieszczeniu i jako najmłodszy z rodziny udzielić im lekcji. Słuchacze wtedy siadają przed ogromnym wyświetlaczem domowego telewizora, ja siadam między nimi z pilotem w ręku – przerzucam nim zdjęcia. Bez moich zdjęć nie potrafiłbym uświadomić wszystkich, że moje opowieści są realne i wynikają z sytuacji jakie mnie spotkały. Udzielam za jednym zamachem lekcji geografii, historii i polityki oplecionej mitycznymi historiami w której heros jakim jestem w tych opowiadaniach wychodzi bez szwanku. Dziś po 5 latach takich przygód, wiem, że nie tylko te 3 tygodnie wakacji będą udane ale także następny miesiąc, ze względu na uwagę jaką skupiam.

Skanowanie, rekonstrukcja zdjęć – proste i zaskakujące

Oczywiście zdjęcia na dużym ekranie wyglądają o niebo lepiej niż, malutkie, wygniecione 10×15 w albumie na który trzeba czekać aż każdy obejrzy. Co jednak gdy nie mamy cyfrowych zdjęć, mamy tylko klisze lub małe poplamione i wygniecione odbitki. Co gdy te stare fotografie są poplamione i zakurzone a rysy na tych fotografiach przecinają na pół najważniejsze szczegóły? Nic, po prostu pakujemy stare fotografie do koperty i oddajemy je do skanowania, odszukujemy niewywołane klisze i wrzucamy je do woreczka. Wchodzimy w google na hasła: Skanowanie zdjęć, rekonstrukcja zdjęć, skanowanie fotografii, skanowanie nagatywów lub wywoływanie negatywów. Zapisujemy adres i albo wysyłamy zdjęcia pocztą albo sami się fatygujemy by uratować cenne rodzinne pamiątki.

Rekonstrukcja zdjęć kluczem do historii

W czym historie mojej 83 letniej babci ustępują moim autostopowym podróżą? Czyż dobrze opowiedziana historia nie jest podróżą? Podróżą w czasie, gdzie narratorem jest również osoba będąca w samym sercu wydarzeń? Kluczem do odpowiedzi jest brak zdjęć! Bez zdjęć opowieści mojej babci są tak abstrakcyjne, że aż ona sama ucieka od ich prezentowania. A co się stanie gdy babcia (nie daj Bóg) odejdzie? Nasza nie powetowana strata – drzwi do Narnii zostaną zamknięte na zawsze! Nigdy już nie dowiemy się historii naszej rodziny.

Proszę Was dajcie szanse Waszym bliskim i pozwólcie im opowiedzieć ich historię!

Jak zlecić rekonstrukcję zdjęć?

Chcesz zlecić wykonanie skanowania zdjęć,slajdów lub negatywów? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 12 632 70 99
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

2

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB