Skanowanie starych zdjęć – Zdjęcia i zaklęty w nich czas

Jak odczarować stare zdjęcia i zaklęty w nich czas…?

 

skanowanie zdjęć

 

Trzeba odwiedzić naszą siedzibę, w której dokonujemy skanowania i  digitalizacji starych zdjęć, retuszu fotografii, skanowania slajdów i digitalizacji negatywów 🙂

Spis treści:

  1. Gdzie szukać zdjęć do skanowania.
  2. Jak ważne jest skanowanie zdjęć.
  3. Powrót wspomnień poprzez skanowanie zdjęć.
  4. Co dalej z zeskanowanymi zdjęciami?
  5. Jak zlecić skanowanie zdjęć.

Gdzie szukać zdjęć do skanowania

Każdy z nas ma gdzieś, na strychu, w babcinej szafie, szufladzie z pamiątkami, stertę starych zakurzonych zdjęć, z których spoglądają na nas ciepłym okiem dziadkowie, pradziadkowie a może nawet przodkowie sprzed kilkudziesięciu, lub ponad stu lat.

skanowanie zdjęć

Jak ważne jest skanowanie zdjęć

W każdym takim zdjęciu zamknięta jest cząstka historii i dobrego ducha naszych przodków. Dzięki nim możemy czasem przypomnieć sobie skąd pochodzimy, kto uczestniczył w naszym życiu a i nie rzadko w wychowaniu. Możemy przypomnieć sobie twarze osób nam bliskich i kochanych, którzy już od nas odeszli.

skanowanie zdjęć

Powrót wspomnień poprzez skanowanie zdjęć

Dzięki zabiegowi skanowania zdjęć i digitalizacji, te niezwykłe i w swój sposób magiczne zdjęcia mogą zostać z nami na dłużej. Wystarczy tylko utrwalić je w jeden z dostępnych sposobów. Takim sposobem jest skanowanie fotografii i digitalizacja zdjęć.

skanowanie zdjęć

Takie wracanie do przeszłości może mieć dobry skutek nie tylko dla nas, pamiętających bezpośrednio osoby ze zdjęć. Warto odnawiać stare zdjęcia i uświadamiać młodsze pokolenia na temat ich korzeni, bo tak naprawdę bez korzeni nie ma prawo rosnąć żadne drzewo.

Wyprawy w świat rodzinnych historii są dziś może trochę niemodne, w dobie wszechobecnego internetu i nowinek technicznych, w czasach, gdy coraz młodsze dzieciaki oswajają się ze skomplikowaną technologią, jest jednak dla wielu możliwością spotkania z najbliższymi.

skanowanie zdjęćCo dalej z zeskanowanymi zdjęciami?

Zeskanowane i zdigitalizowane zdjęcia dają możliwość zbliżenia się do dzieci, rodziców, małżonków w sposób odmienny, niż ten preferowany dziś przez cały świat. Warto czasem usiąść i niczym bohaterowie „rodzinki.pl” obejrzeć album z dawnych lat, a dzięki nam można do tego celu użyć komputera, laptopa, czy tabletu.

Świetnym pomysłem na wykorzystanie takich zdigitalizowanych obrazów jest utworzenie z nich eleganckiego albumu lub prezentacji multimedialnej, którą można wysłać członkowi rodziny gdzieś daleko, bo w końcu wszędzie mamy internet 🙂 i odległość z pokoju do pokoju w tym wymiarze jest prawie identyczna jak z Krakowa do Berlina. Klik i osoba po drugiej stronie globu ma prezentację zdjęć dziadków sprzed 100 lat 🙂

skanowanie zdjęć

 

Jest wiele okazji do wspominania pięknych, dawnych czasów, warto więc digitalizować stare zdjęcia dla potomnych, nawet te sprzed kilku lat, bo to co dla nas działo się zaledwie wczoraj, dla naszych dzieci i wnuków będzie już zamierzchłą przeszłością, o której zapomną jeśli my nie zadbamy o to by mogły do nich wracać.

skanowanie zdjęć

 

Zabierzcie więc z domu stare zdjęcia i przyjdźcie z nimi do nas, na ul.Batorego 25 w Krakowie [lub prześlijcie pocztą], aby zaklęty w nich czas zatrzymał się na dobre i czarował kolejne pokolenia.

Jak zlecić skanowanie zdjęć

Chcesz zlecić wykonanie skanowania zdjęć? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

 

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)

Tel.: 12 632 70 99
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy,klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

 

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB