Skanowanie slajdów w Łodzi – nie tylko albumy rodzinne

Skanowanie slajdów przeważnie kojarzy się z długą i trudną pracą w której na efekt pracy czekamy i czekamy. Czy tak musi byc? Zajmujemy się skanowaniem slajdów i domowymi archiwami gdzie możemy znaleźć dziesiątki a nawet setki slajdów z poprzedniej epoki.

Spis treści:

 1. Dlaczego wykonywano slajdy w Łodzi?
 2. Zeskanowane slajdy z Łodzi robią furorę
 3. Czy w Łodzi są jeszcze slajdy do skanowania?
 4. Jak zlecić skanowanie slajdów w Łodzi?
 5. Miniaturka z Łodzi

Dlaczego wykonywano slajdy w Łodzi?

Tymczasem technologia diapozytywów fotograficznych pozwala przenosić na przeźrocza wszelkie obrazy, na tej samej zasadzie jak aparat. Wykonywano zdjęcia architektury, zdjęcia szkoleniowe, instruktażowe, a nawet szpiegowskie. Wszystkie je oraz wiele innych starych slajdów można było w łatwy i praktyczny sposób wyświetlać na ścianach. Dzisiaj tą formę całkowicie wyparł rzutnik cyfrowy.

Zeskanowane slajdy z Łodzi robią furorę

Gradka dla pasjonatów historii to nie tylko zdjęcia, czy slajdy rodzinne ale też pamiątki dawnych czasów naszych miast czy okolic. Łódź na slajdach, jako jedno z najszybciej uprzemysłowionych miast musiała wyglądać pięknie. Wypchane po same krawężniki ulice nigdy śpiącej, zapracowanej Łodzi.

Czy w Łodzi są jeszcze slajdy do skanowania?

Kilka razy mieliśmy przyjemność zaglądać w odleglejsze czasy takich miast jak Kraków czy Warszawa, a może w waszych rodzinnych archiwach też czają się historyczne slajdy i zdjęcia miast i wsi? Pamiętajcie ,że po zabiegu digitalizacji możecie podzielić się odkryciem z pozostałymi mieszkańcami udostępniając zdjęcie lokalnym muzeum lub propagatorom historii w internecie.

Jak zlecić skanowanie slajdów w Łodzi?

Chcesz zlecić wykonanie skanowania slajdów naszej firmie? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

Napisz do nas na adres mailowy:

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 12 632 70 99
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

Miniaturka z Łodzi

Skanowanie slajdów w Łodzi

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB

Zdjęcia się niszczą a zeskanowane zdjęcia już nie

Każde zdjęcie jest narażone na fizyczne uszkodzenie przez kawę, herbatę czy zwykłe zagięcie.

Spis Treści:

 1. Poszperajmy po szafach bo warto zeskanować zdjęcia póki są
 2. Narrator dla historii z zeskanowanych zdjęć
 3. Co proponujemy czyli skanowanie zdjęć
 4. Nasze zaplecze do skanowania zdjęć
 5. Jak zlecić skanowanie zdjęć?

Poszperajmy po szafach bo warto zeskanować zdjęcia póki są

Często to my nie obchodzimy się z naszymi zdjęciami jak należy, leżą w szafach, komodach i szufladach, przysypane warstwą kurzu i niestety coraz rzadziej po nie sięgamy, bo dużo z tym roboty, rozkładać wielkie albumy, przewracać kartki, kichać przy tym 100 razy na minutę. Nie po to te zdjęcia zostały wykonane, żeby leżeć i blaknąć na dnie szafy. Czasem po prostu nie ma na to czasu, co jest niesamowicie smutne, bo co innego może nam przypominać dawne czasy jak nie zdjęcia?

Narrator dla historii z zeskanowanych zdjęć

Nie ma już przy nas dziadków, często też i rodziców, którzy mogliby osobiście nam opowiedzieć jak to było kiedyś, jak wyglądał świat, kiedy byli młodzi i piękni. Sami musimy się zatroszczyć o to, aby historie zamrożone na obrazach nie uleciały gdzieś w kosmos, gdzie nikt już nie będzie chciał się zainteresować tym jakie cudowne światło zostało na nich uchwycone, jak kiedyś wyglądało mieszkanie, życie i radość. Prawda jest taka, że im mamy mniej czasu na pamiętanie o tym co nas przecież ukształtowało, tym mniej myślimy o tym jak powinno wyglądać nasze życie, jakie rzeczy są w życiu naprawdę ważne.

Co proponujemy czyli skanowanie zdjęć

Mamy na to radę. Skanowanie starych zdjęć i przenoszenie do postaci zdigitalizowanej naszych starych fotografii. Tak jak napisałam wyżej, nie można ochronić zdjęcia od działania czasu, blaknięcie, uszkodzenia mechaniczne, podarcie, zalanie, to wszystko powoduje, że nasze stare fotografie rodzinne są w stanie opłakanym, jeśli nie tragicznym. Skanowanie starych rodzinnych fotografii pozwala na zachowanie obrazów w najlepszej możliwej jakości, na obrazie cyfrowym, który tworzony jest na drodze skanowania zdjęć, czyli digitalizowania papierowej wersji fotografii, można dowolnie pracować w celu poprawienia ostrości, kolorytu, kontrastu. Rekonstrukcja starych zniszczonych fotografii to właściwie podstawa naszej pracy, jesteśmy całkowicie wciągnięci w temat, widzieliśmy całą masę przykładów, jak można z powodzeniem naprawić bardzo zniszczone zdjęcie, takie, które wydawałoby się nie nadaje się do niczego innego jak do wyrzucenia do kosza. Mieliśmy do czynienia z wieloma przykładami fotografii rodzinnych, które ktoś uszkodził celowo, a jednak udało się doprowadzić do odzyskania wszystkich elementów, które na tych zdjęciach powinny się znajdować. Każdy z nasz na pewno miał kiedyś w ręce stare zdjęcie. Jest w nich magia, to jak się je tworzyło to cała historia. Kiedyś fotografie rodzinne były tworzone z ogromnym namaszczeniem, cała otoczka wokół fotografii, pozowanie, scenografia, wycieczka do fotografa, nic innego jak wielka magia. Nie można pozwolić, żeby takie chwile odeszły w niepamięć, byłoby to zbrodnią na naszych przodkach. Skanowanie zdjęcia nie spowoduje, że oryginał zostanie odbudowany, tego zrobić nie jesteśmy w stanie, możemy zeskanować obraz, który jest niepowtarzalny i często pozostaje jedynym źródłem i świadectwem, że pewne sytuacje miały w ogóle miejsce. Skanowanie pozwala na przedłużenie życia naszym starych rodzinnym pamiątkom. Digitalizowanie to przenoszenie obrazu do postaci cyfrowej i pozwala na nowo wydrukować je w poprawione wersji. Zeskanowane i odnowione stare fotografie dają ogromną paletę pomysłów na tworzenie prezentów naszym rodzicom i dziadkom, bez większego wysiłku można sprawić najbliższym ogromną radość, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele możemy zdziałać.

Nasze zaplecze do skanowania zdjęć

Jesteśmy przygotowani sprzętowo na każde wyzwanie związane ze skanowaniem starych zdjęć i odnawianiem zniszczonych rodzinnych fotografii. Podstawowa usługa skanowania starych zdjęć obejmuje samo skanowanie czyli przeniesienie zdjęcia do postaci cyfrowego obrazu, usunięcie przebarwień związanych z upływem czasu, takich jak pożółknięcie i wyblaknięcie, usunięcie szumów i pyłków, które na dobre przylgnęły do fotografii, a nie powinny się tam znaleźć, oraz kadrowanie w razie takiej potrzeby. Dodatkowo służymy również usługą retuszowania lub rekonstrukcji zdjęcia, ale o tym w innym miejscu.

Jak zlecić skanowanie zdjęć?

Chcesz zlecić wykonanie skanowania negatywów naszej firmie? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

Dostarcz negatywy do skanowania lub slajdy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

lub napisz do nas na adres mailowy:

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 12 632 70 99
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

Skanowanie zdjęć

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB

Nowe tradycje rodzinne, skanowanie fotografii i odkurzanie wspomnień

Sianko pod obrusem, łamanie opłatkiem, rozdawanie prezentów,puste miejsce przy stole, to piękne świąteczne tradycje.

bombki1 małe

Spis Treści:

 1. Skarby naszych domów czyli fotografie do zeskanowania
 2. Zmiany jakie można dostrzec na zeskanowanych fotografiach
 3. Przypomnijmy sobie swoje beztroskie dzieciństwo dzięki skanowaniu fotografii
 4. Jak zlecić skanowanie fotografii?

Skarby naszych domów czyli fotografie do zeskanowania

Od kilku lat w naszych domach tradycją jest również oglądanie zdjęć czy to na komputerze, czy już przy pomocy różnych technik na telewizorach czy rzutnikach. Tradycja godna pochwalenia i poparcia, bo to już tylko zdjęcia i wspomnienia trzymają naszych przodków przy życiu, choćby w naszych myślach.

Zmiany jakie można dostrzec na zeskanowanych fotografiach

Teraz, gdy jesteśmy obywatelami świata, młodzi ludzie wyjeżdżają za pracą i lepszym życiem za granicę, jesteśmy skazani na kontakty telefoniczne, przez łącza internetowe i jedynie kilka dni w roku możemy poświęcić na prawdziwe spotkania z najbliższymi. Świat gna do przodu, dzisiejszy dzień już za chwilkę odejdzie do historii.

oczy kosmitów małe

Każda babcia powtarza, że kiedyś żyło się wolniej, na wszystko znaleźć można było czas i więcej było go dla rodziny, mimo tego, że czasy wcale nie były lżejsze.

Fakt, na starych zdjęciach dostrzec można, że ludzie nosili więcej uczuć na twarzach, więcej czasu potrafili ze sobą spędzić, bo umieli znaleźć na to energię i nie tracili czasu na telewizję i pracę ponad siły.

Przypomnijmy sobie swoje beztroskie dzieciństwo dzięki skanowaniu fotografii

Dzieciństwo każdego z nas wiązało się z radością zabawy na polu, z przyjaciółmi, których pewnie dziś już nawet nie spotkamy w rodzinnym mieście bo oni też zdecydowali się wyjechać. Te znajome twarze przypomnieć sobie możemy ze zdjęć, filmów na video, czy wspominając przy okazji rodzinnych czy przyjacielskich zjazdów.

skanowanie fotografii

Wszystkie te wspomnienia zapisane zostały na starych fotografiach, których przecież w każdym domu jest pełno.

Święta Bożego Narodzenia to święta które kojarzą się chyba najbardziej sentymentalnie, bo przy Wigilijnej kolacji stawiamy puste krzesło, które zarazem sygnalizuje oczekiwanie na przyjście niespodziewanego gościa, jak również i pamięć o o członkach rodzin, którzy już nie mogą z nami usiąść do wieczerzy.

Smutne to święta, choć zarazem bardzo radosne. Ważne, że my pamiętamy wszystko i przy małej pomocy zeskanowanych starych fotografii, możemy powspominać i przywołać chociaż w myślach twarze najbliższych.

Jak zlecić skanowanie fotografii

Chcesz zlecić wykonanie skanowania fotografii w naszej firmie? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

Dostarcz negatywy do skanowania lub slajdy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

lub napisz do nas na adres mailowy:

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 12 632 70 99

Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB

Nie pozwólmy, aby kiedykolwiek zostały zapomniane. Skanowani

skanowanie fotografii

e starych zdjęć pozwoli utrwalić je na wypadek rodzinnego spotkania, tak aby dostęp był szybki a zniszczone fotografie mogły otrzymać kolejną szansę.

Skanowanie i retusz zdjęcia z Wesela – Wesele!

Zdjęcie które trafiło na warsztat Digitalizowanie.pl [retusz fotografii]

Spis treści:

 1. Retuszowanie zdjęć na ważne okazje.
 2. Nowy wymiar retuszowanych zdjęć.
 3. Przykłady retuszowanych zdjęć.
 4. Jak zlecić retuszowanie zdjęcia?

Retuszowanie zdjęć na ważne okazje

Wesele to przełomowy moment w życiu każdego człowieka. Pomimo panującej mody na rozwody, ślub to jedna z najmocniejszych więzi w jakie dobrowolnie się wplątujemy.

Mylnie mogłoby się wydawać, że wesele jest organizowane dla pary młodej i ona wzbudza największą uwagę. Niezaprzeczalnie panna i pan młody to główny punkt programu a ich miłość jest magiczną otoczką dla całego spotkania. Jednak śluby organizowane są przeważnie dla rodzin. Krewni mają okazję spotkać się po latach i odnowić kontakty. Babcie wyruszają z kuchni a dziadkowie mają wreszcie odpowiednie duże grono do rozmów.

Na tak piękną uroczystość każdy stara się jak najszykowniej wyglądać. Ciocia ubierze najlepszą kieckę a sportowy wujek zakłada znienawidzony krawat. Ludzie, którzy na co dzień nie mają okazji żeby idealnie układać włosy, robić pełny makijaż i chodzić na obcasach.

Nowy wymiar retuszowanych zdjęć

 

Pewnie jest wiele wyjaśnień, dlaczego ale faktem jest, że kasety wideo z nagraniem całego wesela wychodzą z mody. Zawsze były postrachem pośród rodziny i największą karą dla krewnych, którzy byli goszczeni u rodziców pary młodej tak ciągnącym się filmem.

Obecnie popularniejsze są filmy z fragmentami uroczystości oprawione często w zabawną fabułę. Dla mnie zdecydowanie bardziej przystępne i potrafiące wzruszyć  a nie zanudzić.

Pary młode przykładają także coraz większą uwagę do fotografów i ZDJĘCIA. Czas pokazuje, że łatwiej usiąść przed albumem lub telewizorem i POOGLĄDAĆ ZDJĘCIA, które można oprawić i powiesić na ścianie.

Zdjęcia właśnie powodują, że łatwiej przenieść się do tych pięknych chwil. Rodzice, dziadkowie, ciocie podziwiają swoją urodę, kiedy byli jeszcze piękni i młodzi. Wnukom opowiadają, jaka moda panowała i jakie były najnowsze trendy.

 

Przykłady retuszowanych zdjęć

Poniżej zamieszczam zdjęcie ślubne z naszej rodziny. ZESKANOWANE w najwyżej technologii. Dodatkowo zastosowano OBRÓBKĘ ZDJĘCIA ręczną – RETUSZ. FOTOGRAFIA czuje upływ czasu, wyblakła i została zabrudzona niebieskim tuszem. Dzięki retuszu i NAJWYŻSZEJ JAKOŚCI SKANOWANIU możecie poniżej sami podziwiać efekt naszej pracy.

 

 

Wspominania zostały przywrócone i to jak! Na najbliższym spotkaniu rodzinnym będziemy oglądać i słuchać historii ze zdjęcia od babci, która jest na fotografii. Liczymy na ciekawostki ślubne 😉
Skanowanie zdjęć

 

Poniżej stare zdjęcie. Możesz sam/sama ocenić różnicę 🙂

Skanowanie negatywówJak zlecić retuszowanie zdjęć?

Chcesz zlecić wykonanie skanowania zdjęć,slajdów lub negatywów? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 12 632 70 99
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

2

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB