Skanowanie slajdów w Łodzi – nie tylko albumy rodzinne

Skanowanie slajdów przeważnie kojarzy się z długą i trudną pracą w której na efekt pracy czekamy i czekamy. Czy tak musi byc? Zajmujemy się skanowaniem slajdów i domowymi archiwami gdzie możemy znaleźć dziesiątki a nawet setki slajdów z poprzedniej epoki.

Spis treści:

 1. Dlaczego wykonywano slajdy w Łodzi?
 2. Zeskanowane slajdy z Łodzi robią furorę
 3. Czy w Łodzi są jeszcze slajdy do skanowania?
 4. Jak zlecić skanowanie slajdów w Łodzi?
 5. Miniaturka z Łodzi

Dlaczego wykonywano slajdy w Łodzi?

Tymczasem technologia diapozytywów fotograficznych pozwala przenosić na przeźrocza wszelkie obrazy, na tej samej zasadzie jak aparat. Wykonywano zdjęcia architektury, zdjęcia szkoleniowe, instruktażowe, a nawet szpiegowskie. Wszystkie je oraz wiele innych starych slajdów można było w łatwy i praktyczny sposób wyświetlać na ścianach. Dzisiaj tą formę całkowicie wyparł rzutnik cyfrowy.

Zeskanowane slajdy z Łodzi robią furorę

Gradka dla pasjonatów historii to nie tylko zdjęcia, czy slajdy rodzinne ale też pamiątki dawnych czasów naszych miast czy okolic. Łódź na slajdach, jako jedno z najszybciej uprzemysłowionych miast musiała wyglądać pięknie. Wypchane po same krawężniki ulice nigdy śpiącej, zapracowanej Łodzi.

Czy w Łodzi są jeszcze slajdy do skanowania?

Kilka razy mieliśmy przyjemność zaglądać w odleglejsze czasy takich miast jak Kraków czy Warszawa, a może w waszych rodzinnych archiwach też czają się historyczne slajdy i zdjęcia miast i wsi? Pamiętajcie ,że po zabiegu digitalizacji możecie podzielić się odkryciem z pozostałymi mieszkańcami udostępniając zdjęcie lokalnym muzeum lub propagatorom historii w internecie.

Jak zlecić skanowanie slajdów w Łodzi?

Chcesz zlecić wykonanie skanowania slajdów naszej firmie? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

Napisz do nas na adres mailowy:

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 12 632 70 99
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

Miniaturka z Łodzi

Skanowanie slajdów w Łodzi

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB

Skanowanie slajdów – możliwie też w Warszawie

Możecie skorzystać z usługi skanowania slajdów w Warszawie oraz w miastach w całej Polsce. Tak naprawdę potrzebna Wam jest jedynie poczta lub połączenie z internetem w celu zamówienia kuriera.

Spis treści:

 1. Jak przygotować slajdy do Skanowania z Warszawy?
 2. Zeskanowanie slajdów z Warszawy lepsze od zakupu rzutnika dla slajdów
 3. Wolna ręka dla zeskanowanych slajdów z Warszawy
 4. Jak zlecić skanowanie slajdów z Warszawy?
 5. Miniaturka z Warszawy

Jak przygotować slajdy do Skanowania z Warszawy?

Przygotowane i wybrane slajdy wystarczy zapakować i wysłać na nasz adres kontaktowy. Skontaktujemy się z Wami ustalając cenę końcową oraz czas realizacji zlecenia.

Zeskanowanie slajdów z Warszawy lepsze od zakupu rzutnika dla slajdów

Skanowanie slajdów to wyjątkowa gratka dla miłośników starych wspomnień. Rzadko ktokolwiek posiada jeszcze urządzenie którym można wyświetlać slajdy oryginalną metodą na powierzchni płaskiej. Problemowe jest wypożyczenie czy zakup podobnego urządzenia. Na ratunek przychodzi możliwość skanowania starych slajdów do formy elektronicznej. Tak zdigitalizowany materiał, możemy wydrukować lub wyświetlać na dużych ekranach LCD czy za pomocą współczesnych wyświetlaczy.

Wolna ręka dla zeskanowanych slajdów z Warszawy

Wykorzystanie końcowe to już Wasza inwencja, najważniejsze,że tak zeskanowane slajdy już nigdy nie ulegną zniszczeniu a oryginały można bezpiecznie schować. Z każdym następnym pokoleniem ich wartość sentymentalna oraz rynkowa rosną, pamiętajmy o tym!

Jeśli już wspomnieliśmy o nasze stolicy w tytule, nie pozostawiamy tego hasło pustego. Ciekawostką z stołecznego miasta jest informacja o naszym narodowym przysmaku Ptasim Mleczku, czy wiecie, że nazwę wyrobu wymyślił Jan Wedel w 1936 roku i 10 lipca opatentował ją oficjalnie?

 

Jak zlecić skanowanie slajdów z Warszawy?

Chcesz zlecić wykonanie skanowania slajdów naszej firmie? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

Napisz do nas na adres mailowy:

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 12 632 70 99
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

 

skanowania slajdów w Warszawie

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB

Zdjęcia się niszczą a zeskanowane zdjęcia już nie

Każde zdjęcie jest narażone na fizyczne uszkodzenie przez kawę, herbatę czy zwykłe zagięcie.

Spis Treści:

 1. Poszperajmy po szafach bo warto zeskanować zdjęcia póki są
 2. Narrator dla historii z zeskanowanych zdjęć
 3. Co proponujemy czyli skanowanie zdjęć
 4. Nasze zaplecze do skanowania zdjęć
 5. Jak zlecić skanowanie zdjęć?

Poszperajmy po szafach bo warto zeskanować zdjęcia póki są

Często to my nie obchodzimy się z naszymi zdjęciami jak należy, leżą w szafach, komodach i szufladach, przysypane warstwą kurzu i niestety coraz rzadziej po nie sięgamy, bo dużo z tym roboty, rozkładać wielkie albumy, przewracać kartki, kichać przy tym 100 razy na minutę. Nie po to te zdjęcia zostały wykonane, żeby leżeć i blaknąć na dnie szafy. Czasem po prostu nie ma na to czasu, co jest niesamowicie smutne, bo co innego może nam przypominać dawne czasy jak nie zdjęcia?

Narrator dla historii z zeskanowanych zdjęć

Nie ma już przy nas dziadków, często też i rodziców, którzy mogliby osobiście nam opowiedzieć jak to było kiedyś, jak wyglądał świat, kiedy byli młodzi i piękni. Sami musimy się zatroszczyć o to, aby historie zamrożone na obrazach nie uleciały gdzieś w kosmos, gdzie nikt już nie będzie chciał się zainteresować tym jakie cudowne światło zostało na nich uchwycone, jak kiedyś wyglądało mieszkanie, życie i radość. Prawda jest taka, że im mamy mniej czasu na pamiętanie o tym co nas przecież ukształtowało, tym mniej myślimy o tym jak powinno wyglądać nasze życie, jakie rzeczy są w życiu naprawdę ważne.

Co proponujemy czyli skanowanie zdjęć

Mamy na to radę. Skanowanie starych zdjęć i przenoszenie do postaci zdigitalizowanej naszych starych fotografii. Tak jak napisałam wyżej, nie można ochronić zdjęcia od działania czasu, blaknięcie, uszkodzenia mechaniczne, podarcie, zalanie, to wszystko powoduje, że nasze stare fotografie rodzinne są w stanie opłakanym, jeśli nie tragicznym. Skanowanie starych rodzinnych fotografii pozwala na zachowanie obrazów w najlepszej możliwej jakości, na obrazie cyfrowym, który tworzony jest na drodze skanowania zdjęć, czyli digitalizowania papierowej wersji fotografii, można dowolnie pracować w celu poprawienia ostrości, kolorytu, kontrastu. Rekonstrukcja starych zniszczonych fotografii to właściwie podstawa naszej pracy, jesteśmy całkowicie wciągnięci w temat, widzieliśmy całą masę przykładów, jak można z powodzeniem naprawić bardzo zniszczone zdjęcie, takie, które wydawałoby się nie nadaje się do niczego innego jak do wyrzucenia do kosza. Mieliśmy do czynienia z wieloma przykładami fotografii rodzinnych, które ktoś uszkodził celowo, a jednak udało się doprowadzić do odzyskania wszystkich elementów, które na tych zdjęciach powinny się znajdować. Każdy z nasz na pewno miał kiedyś w ręce stare zdjęcie. Jest w nich magia, to jak się je tworzyło to cała historia. Kiedyś fotografie rodzinne były tworzone z ogromnym namaszczeniem, cała otoczka wokół fotografii, pozowanie, scenografia, wycieczka do fotografa, nic innego jak wielka magia. Nie można pozwolić, żeby takie chwile odeszły w niepamięć, byłoby to zbrodnią na naszych przodkach. Skanowanie zdjęcia nie spowoduje, że oryginał zostanie odbudowany, tego zrobić nie jesteśmy w stanie, możemy zeskanować obraz, który jest niepowtarzalny i często pozostaje jedynym źródłem i świadectwem, że pewne sytuacje miały w ogóle miejsce. Skanowanie pozwala na przedłużenie życia naszym starych rodzinnym pamiątkom. Digitalizowanie to przenoszenie obrazu do postaci cyfrowej i pozwala na nowo wydrukować je w poprawione wersji. Zeskanowane i odnowione stare fotografie dają ogromną paletę pomysłów na tworzenie prezentów naszym rodzicom i dziadkom, bez większego wysiłku można sprawić najbliższym ogromną radość, nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego jak wiele możemy zdziałać.

Nasze zaplecze do skanowania zdjęć

Jesteśmy przygotowani sprzętowo na każde wyzwanie związane ze skanowaniem starych zdjęć i odnawianiem zniszczonych rodzinnych fotografii. Podstawowa usługa skanowania starych zdjęć obejmuje samo skanowanie czyli przeniesienie zdjęcia do postaci cyfrowego obrazu, usunięcie przebarwień związanych z upływem czasu, takich jak pożółknięcie i wyblaknięcie, usunięcie szumów i pyłków, które na dobre przylgnęły do fotografii, a nie powinny się tam znaleźć, oraz kadrowanie w razie takiej potrzeby. Dodatkowo służymy również usługą retuszowania lub rekonstrukcji zdjęcia, ale o tym w innym miejscu.

Jak zlecić skanowanie zdjęć?

Chcesz zlecić wykonanie skanowania negatywów naszej firmie? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

Dostarcz negatywy do skanowania lub slajdy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

lub napisz do nas na adres mailowy:

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 12 632 70 99
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

Skanowanie zdjęć

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB

Rekonstrukcja zdjęć i skanowanie negatywów Kraków – kolejny poziom

Skanowanie negatywów i rekonstrukcja zdjęć jest to umiejętność w której każdy może zobaczyć cuda techniki i kunszt naszego grafika. Ostatnimi czasy mieliśmy przyjemność skanować rodziny album z kilkunastoma bardzo starymi fotografiami i negatywami. 

Spis Treści:

 1. Kiedy zeskanowane negatywy z Krakowa trafiają do miniaturki
 2. Rekonstrukcja i skanowanie negatywów Kraków (usuwanie rys i zabrudzeń)
 3. Jak zlecić skanowanie negatywów i zdjęć

Kiedy zeskanowane negatywy z Krakowa trafiają do miniaturki

Te najbardziej zniszczone za naszą radą i zgodą klienta trafiły do naszej kuźni fotograficznej 😉 po wzmożonym wysiłku i długiej pracy udało się z zniszczonych zdjęć wykonać bardzo przyzwoitą rekonstrukcję starych fotografii.

Najlepszy przykład możecie oglądać w miniaturce do wpisu jak i w samym wpisie. Niestety nie znamy dokładnej historii zdjęcia, możemy się jedynie domyślać, że zdjęcie pochodzi z okresu ostatnio świętowanego czyli, czasów około pierwszo-wojennych. Może jakiś pasjonat historii chciałby zidentyfikować pagony i mundur naszego bohatera na tym starym zdjęciu? Jeśli posiadacie taką wiedzę, zapraszamy do kontaktu.

Rekonstrukcja i skanowanie negatywów Kraków (usuwanie rys i zabrudzeń)

Zdjęcie oryginalne było znacząco popękane, poplamione, wyblakłe, chyba nawet czymś porysowane. Przy zastosowaniu zaawansowanych narzędzi udało się tchnąć w stare zdjęcie nowe życie.

 

Pamiętajcie, że stare zdjęcia-pamiątki są unikatowymi przedmiotami! Warto o nie zadbać ze szczególna opieką i podać je np. rekonstrukcji zdjęcia. Ależ nieopisywalne szczęście musiało dotrzeć do osoby która mogła zobaczyć stare zdjęcie w nowej odsłonie, dodatkowo z cyfryzowane dzięki temu zostanie na zawsze!

Czy Wy też chcecie zaskoczyć najbliższych niemożliwym?

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług.

skanowanie negatywów kraków

Jak zlecić skanowanie zdjęć

Chcesz zlecić wykonanie skanowania zdjęć? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

Dostarcz do skanowania zdjęcia, slajdy, negatywy, klisze lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

lub napisz do nas na adres mailowy:

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 12 632 70 99
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB