Skanowanie zdjęć w Krakowie i Retusz

Zdjęcie wykonane w 1911, Skanowanie zdjęcia i retusz 2015 [teraz przetrwa wieki].

Dzisiaj chciałem zaprezentować zdjęcie mojego pradziadka wykonane przez Franza Neitzela.

Skanowanie zdjęć

  1. Kolejny sukces skanowania zdjęć w Krakowie.
  2. Od skanowania zdjęć w Krakowie do rodzinnej historii.
  3. Efekt skanowania zdjęć w Krakowie.
  4. Jak zlecić skanowanie zdjęć w Krakowie?

 

Kolejny sukces skanowania zdjęć w Krakowie

Nad zdjęciem nie spędziłem dłużej jak 10 minut (z zegarkiem w ręku). Nie liczę oczywiście samego skanowania fotografii w Krakowie na Fabryczna 29/30, 38-700 Ustrzyki Dolne.

Dlaczego umieściłem tą fotografię? ponieważ bardzo dużo osób nie ma pojęcia co można zrobić ze zdjęciem po skanowaniu. Już w tym momencie można je śmiało wydrukować i powiesić gdzieś na ścianie, oczywiście najlepiej byłoby poświęcić kilka godzin na bardzo dokładny retusz starego zdjęcia. Może kiedyś – jak złapie mnie pociąg do odkrywania genealogii moich przodków przysiądę na poważnie i pozbędę się reszty rys i plam ze zdjęcia, wyciągnę dziadka na pierwszy plan pozbywając się tła.

Od skanowania zdjęć w Krakowie do rodzinnej historii

Na dzień dzisiejszy zainteresował mnie ów fotograf Św. p. Franz Neitzel z Neubrandenburgu. Wpisując to hasło w internecie natknąłem się na kilka blogów poświęconych starym fotografią – niestety wszystkie w języku wroga;) Wysmarowałem drobnego maila czy któryś z blogerów jest w posiadaniu wiedzy na temat p. Franza, kiedy pracował i jakiego rodzaju to był zakład. Oczywiście załączyłem swój skan starej fotografii także w Niemczech ktoś się ucieszy, że jego dziadek czy wujek miał grubsze portfolio o jednego Polaka;)

Dlaczego mnie to tak ciekawi? Mimo, że cała rodzina mieszka na wsi już od bardzo dawna to pradziadek Vincenty bywał we Francji i Niemczech, znał kilka języków i na tle innych przodków pewnie miał barwną historię podróżniczą. Wiedząc kiedy i w jakich okolicznościach została wykonana fotografia będę mógł kopać dalej;)

Efekt skanowania zdjęć w Krakowie

BTW. o to fotografia bez retuszu, jak widzimy zeskanowane zdjęcie jest bogate w rysy, plamy, otarcia i grubsze i cieńsze mazie. Co ciekawe nie ma problemów z kolorami co występuje niezwykle często i nie ma wystrzępionych rogów.

Skanowanie negatywów

 

A tutaj dla zainteresowanych jeszcze 2 linki do zdjęć które wykonał p. Franz

Jak zlecić skanowanie zdjęć w Krakowie?

Chcesz zlecić wykonanie skanowania zdjęć,slajdów lub negatywów? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 799 331 372
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy, klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Fabryczna 29/30, 38-700 Ustrzyki Dolne

2

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB