Skanowanie negatywów i kliszy – odzyskiwanie wspomnień


Skanowanie kliszy i negatywów jest nadal dosyć nie odkrytym tematem.
skanowanie negatywów

Sposób ten pozwala na dokładniejsze odzyskanie fotografii, gdyż skaner ma mniejszą powierzchnię do odczytania a może w to „włożyć tyle wysiłku” co w skanowanie strony a4. Jest więc jasnym, że efekt skanowania negatywów będzie zaskakująco dobry.

Spis treści:

  1. Przygotowanie negatywów do skanowania.
  2. Skanowanie negatywów – zapomniana i unikatowa technika.
  3. Rekonstrukcja skanowanych negatywów!
  4. Gdzie zeskanować negatywy.
  5. Jak zlecić skanowanie negatywów.

 

Przygotowanie negatywów do skanowania

Kolejnym plusem skanowania kliszy, jest to, że łatwiej jest je transportować i przetrzymywać. Odpowiednio pocięte można przechowywać w kopertach lub koszulkach na dokumenty. Nic się z nimi nie stanie dopóki będą odpowiednio przechowywane. Należy pamiętać, że każdy materiał światłoczuły, mimo że już wykorzystany i „nieaktywny”, pozostaje takim zawsze. Przecież nawet zwykłe dokumenty pozostawione za długo na słońcu, lub w pełnym świetle z czasem płowieją i nic z nich nie da się odczytać. Dlatego przechowujmy nasze klisze schowane przed nadmierną ekspozycją na słońce.

 skanowanie negatywów

Skanowanie negatywów – zapomniana i unikatowa technika

My, ludzie jesteśmy jednym gatunkiem na ziemi, który wyposażony jest w możliwość wspominania i utrwalania na zdjęciach lub slajdach, momentów z naszego życia. Na pewno, tak z resztą jak stare zdjęcia, każdy z nas ma w swoich zbiorach jakieś klisze aparatowe, slajdy wykonane dawno temu lub zagubione i znalezione podczas przeprowadzki.

Rekonstrukcja skanowanych negatywów!

Rekonstrukcja zdjęć z klisz i negatywów to przedmiot naszych zainteresowań od dawna. Staramy się jak najlepiej wykonywać każde skanowane zdjęcie, bo nam też zależy na tym aby wasze wspomnienia jak najdłużej z wami zostały.

Przynosząc do nas wasze klisze możecie być pewni że postaramy się „wycisnąć” z nich ile tylko się da. Mamy odpowiednie narzędzia do tego aby wyretuszować zeskanowane fotografie, tak aby nabrały nowego „blasku” i mogły na nowo cieszyć wasze oczy.

 Gdzie zeskanować negatywy

Łatwo nas znaleźć, jesteśmy w centrum miasta, przy ulicy Batorego 25, bocznej od Karmelickiej, którą chyba wszyscy znają. Można do nas wstąpić, zostawić zdjęcia do digitalizacji lub klisze do skanowania a następnie w późniejszym czasie po prostu odebrać efekty. Jest to zajęcie czasochłonne, ale daje bardzo wiele satysfakcji i radości zarówno nam, tworzącym, jak i wam oglądającym efekty skanowania zdjęć i negatywów w Krakowie.

Jak zlecić skanowanie negatywów

Chcesz zlecić wykonanie skanowania zdjęć i negatywów ? Wykonujemy prace w terminach i bez zadawania zbędnych pytań. Dla stałej współpracy oferujemy indywidualne warunki i terminy realizacji.

 

kontakt@digitalizowanie.pl (czynny 24h/7)
Tel.: 12 632 70 99
Pn.-Pt.: 8:00-18:00
Sob.: 9:00-14:00

Następnie wyślij do skanowania: slajdy, negatywy,klisze, zdjęcia lub odbitki na adres ul. Stefana Batorego 25/828, 31-135 Kraków

 

Polecamy również polubić nasze nowe konto na FB